TurcjaWczasy.net :: KONTAKT ::
Wakacje w Turcji - profesjonalny serwis dla turystów


Wakacje Supermarket
  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Wczasy rodzinne w Turcji nad morzem - najlepsze miejsca


Turcja to idealne wręcz miejsce na wczasy rodzinne. Jest tam bardzo dobra baza noclegowa, która jest przystosowana dla turystów mniej i bardziej zamożnych. Bez problemu znajdziemy więc dobry hotel, zatem trzeba zastanowić się nad dogodnym miejscem na wypoczynek. Choć Turcja cała jest piękna i niepowtarzalna, to jednak takim najlepszym miejscem na urlop rodzinny jest Wybrzeże Morza Śródziemnego. Przede wszystkim dlatego, że jest to region najlepiej rozwinięty i znany turystycznie, a także ze względu na piękną pogodę przez cały niemal rok. Plaże nad Morzem Śródziemnym zachęcają do wypoczynku, a wspaniałe wody do uprawiania wielu sportów wodnych. Każdy zatem znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, praktycznie bez względu na wiek.

Dobre miejsce na wczasy rodzinne w Turcji nad morzem- Alanya

Nie bez powodu nazywana jest nieformalnie stolicą turystyczną Turcji. Znajdziemy to wspaniałe kurorty, które zapewnią nam wszystkie możliwe atrakcje: począwszy od tych dla najmłodszych, w postaci placów zabaw, zorganizowanych imprez i wycieczek, poprzez baseny, dyskoteki, restauracje, sauny, korty, a na wspaniałej kuchni kończąc. Każdy bez względu na wiek, będzie zachwycony atrakcjami, które oferuje to piękne miasto. Wspaniałe, rozległe i piaszczyste plaże, a do tego niesamowicie czysta woda, zachęcają do kąpieli przez wiele miesięcy w roku. Woda jest też niezwykle ciepła, więc bez problemu mogą się w niej kąpać nawet małe dzieci. Oprócz plaż i atrakcji zapewnianych przez kurorty, znajdziemy tam całą masę ciekawych miejsc i zabytków. Rodzinne spacery po mieście i okolicy z całą pewnością dostarczą wszystkim wielu niesamowitych wrażeń. Miejsca, które warto zobaczyć:

-Czerwona Wieża
-groty i jaskinie
-meczety
-muzea i wiele innych.

Wczasy rodzinne na wybrzeżu Morza Śródziemnego- o czym warto wiedzieć

Wybierając się całą rodziną na wczasy musimy pamiętać przede wszystkim o lekach. Zwłaszcza gdy jedziemy z małymi dziećmi jest to szczególnie ważne, a także w przypadku osób starszych. Ponadto należy zabrać ze sobą środki, które ochronią nas przed mocnym słońcem, gdyż rejon Morza Śródziemnego odznacza się wyjątkowo wysokimi temperaturami. Pamiętajmy także o paszportach dla dzieci, gdyż bez nich nie wjedziemy w ogóle na terytorium Turcji.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do strony TurcjaWczasy.net i artykułów zastrzeżone - Turcja Wczasy
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaWczasy.netMapa Turcji z podziałem na regiony. Sąsiedzi Turcji.

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

Piękne zdjęcia Turcji


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO