TurcjaWczasy.net :: KONTAKT ::
Wakacje w Turcji - profesjonalny serwis dla turystów


Wakacje Supermarket
  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Fethiye - pogoda, mapa, wczasy, atrakcje


Fethiye to bardzo ciekawe miasto położone w regionie wybrzeża egejskiego. Już sama nazwa miasta rodzi liczne pytania i bardzo różniące się odpowiedzi. Jedni podają, że miasto nazwano tak od nazwiska lotnika, który walczył o niepodległość miasta podczas wojny grecko- tureckiej. Tylko jak dokładnie sprawdzi się wszystkie daty i wydarzenia, to wychodzi, że ów lotnik zmarł jeszcze przed wspomnianą wojną. Tak czy siak miasto od 1934 roku nosi w nazwie skrót od jego nazwiska, a także w centralnym punkcie miasta stoi jego pomnik.

Fethiye- wczasy, atrakcje

Jest to miasto, które spodoba się tym turystom, którzy nie przepadają za tłocznymi i hałaśliwymi kurortami. Znajdziemy tak specyficzny klimat, piękne widoki i wspaniałe zabytki. Jedyne czego tam brakuje, to piaszczystych plaż, jednak piękny port zrekompensuje na pewno tę stratę. Jeżeli jednak podczas urlopu nie chcemy pozbywać się i tej atrakcji, to wystarczy wybrać się do pobliskiego Calis, które oddalone jest o 4km. W pobliżu miasta znajduje się grecka wioska, która została opuszczona przez mieszkańców jeszcze w czasie wojny grecko- tureckiej. Potem nikt już tam nie zamieszkał gdyż uznano to miejsce za przeklęte. Dużą atrakcją dla turystów jest targ, który otwierany jest dwa razy w tygodniu, a można kupić tam niemal wszystko.

Fethiye- pogoda

Na wybrzeżu egejskim klimat jest o wiele łagodniejszy w niż w głębi kraju. Fethiye leży na południu wybrzeża, zatem pogoda jest tam w większości słoneczna i ciepła. Latem temperatury dochodzą do 32' C, a zimą rzadko spada poniżej zera. Opadów jest znacznie mniej niż na północy zatem bez problemu można zwiedzać i podziwiać wspaniałe plenery.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do strony TurcjaWczasy.net i artykułów zastrzeżone - Turcja Wczasy
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaWczasy.netMapa Turcji z podziałem na regiony. Sąsiedzi Turcji.

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

Piękne zdjęcia Turcji


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO