TurcjaWczasy.net :: KONTAKT ::
Wakacje w Turcji - profesjonalny serwis dla turystów


Wakacje Supermarket
  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Co warto kupić i przywieść z Turcji? Pamiątki, rzeczy.


Turcja od dziesiątek lat kusiła turystów z Polski i innych krajów europejskich. Przyciągały wspaniałe, piaszczyste plaże, ciepłe i bardzo czyste wody morskie, niesamowite plenery pełne zabytkowych miejsc i ciekawych historii. Do tego jeszcze egzotyczna roślinność, kultura i bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów mieszkańcy. W latach osiemdziesiątych kusiły także zakupy. Niektórzy powiedzą nawet, że wówczas bardziej kusiły właśnie one, niż te walory, które wymieniliśmy na początku. W każdym razie Polacy masowo jeździli do Turcji, w celu nabycia towarów, które były w bardzo niskich cenach. Nie chodziło tu wcale o pamiątki, lecz o towary do odsprzedania z zyskiem w Polsce. Obecnie ceny w Turcji nie są już dla nas tak korzystne, więc poprzestajemy zazwyczaj przy zakupie pamiątek i drobnych rzeczy dla bliskich.

Jakie pamiątki warto kupić i przywieźć z Turcji- rzeczy praktyczne

Praktycznie każda niemal rzecz może być pamiątką. Jedni wybiorą te całkiem praktyczne, tak aby potem w trakcie ich stosowania przypominać sobie miłe wakacyjne chwile. Warto kupić sobie na przykład zestaw przypraw tureckich. Na wielu bazarach sprzedawane są one niemal hurtowo, a gdy kupimy kilka ciekawych pojemniczków, na przykład z ceramiki tureckiej i wsypiemy do nich przyprawy, to zyskamy podwójną i bardzo praktyczną pamiątkę z naszych wojaży. Jeżeli dysponujemy większą ilością gotówki to kupmy sobie prawdziwy, turecki dywan, który w zimowe miesiące otuli nam stopy i przypomni o ciepłym tureckim słoneczku. Warto kupić także kosmetyki, które różnią się zapachami i kompozycjami od tych spotykanych u nas. Odzież, ręczniki, obrusy, serwetki, to cała gama praktycznych rzeczy, które możemy kupić w Turcji.

Jakie pamiątki warto kupić i przywieźć z Turcji- dla duszy romantycznej

Oczywiście dla niektórych z nas najlepsze pamiątki to te, które sami znajdziemy, a nie te kupione. Zawsze przecież znajdzie się jakiś ciekawy kamyk czy szkiełko, które już zawsze będziemy nosić przy sobie i które będzie ogrzewać nas w zimowe dni. Wracając jednak do zakupów to warto kupić turecką ceramikę, która jest niesłychanie kolorowa. Bardzo ciekawe są także wyroby z pianki morskiej, z onyksu i miedzi. Można z nich kupić niemal wszystko: od amuletów, poprzez fajki, figurki, a na naczyniach kończąc.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do strony TurcjaWczasy.net i artykułów zastrzeżone - Turcja Wczasy
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaWczasy.netMapa Turcji z podziałem na regiony. Sąsiedzi Turcji.

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

Piękne zdjęcia Turcji


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO