TurcjaWczasy.net :: KONTAKT ::
Wakacje w Turcji - profesjonalny serwis dla turystów


Wakacje Supermarket
  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Manavgat - pogoda, mapa, wczasy, atrakcje


Manavgat to miasto położone w południowej Turcji, a dokładnie w prowincji Antalya. Malownicze położenie nad samym Morzem Śródziemnym sprawia, że zatrzymuje się tam wielu turystów. Choć w samym mieście nie znajdziemy tak wielu zabytków jak w innych miejscach Turcji, to jednak jest tam dobra baza noclegowa, a także wiele ciekawych miejsc.

Manavgat-pogoda

Tak jak w całej Turcji, tak i w Manavgat występuje klimat suchy. Jednak ze względu na bliskość morza, nie jest on tak bardzo uciążliwy. Najwyższe temperatury dochodzą tam nawet do 35 ' C i najczęściej jest to w sierpniu i w lipcu. Oczywiście także inne miesiące są bardzo ciepłe, zatem jest spora rozpiętość dla tych, którzy chcą korzystać z kąpieli słonecznych i morskich. Jeżeli nie lubimy wysokich temperatur, to warto pojechać tam wiosną bądź też jesienią. Temperatury powietrza są na tyle wysokie, że nadal można kąpać się w morzu, nie ma jednak uporczywych i męczących upałów.

Manavgat- wczasy, atrakcje

W Manavgat koniecznie trzeba zobaczyć meczet. Jest to jeden z najpiękniejszych meczetów na świecie. Jeżeli lubimy ten rodzaj budowli, to koniecznie obejrzyjmy ten w Manavgat. Zachwyca przepięknymi ornamentami, zarówno z zewnątrz jak i w środku. Już na zdjęciach widać jego wyjątkowość, a w rzeczywistości wygląda po prostu bajecznie. Kolejne ciekawe miejsce, które trzeba zwiedzić będąc na wczasach w tym mieście to zapierająca dech w piersiach tama, a także wspaniałe wodospady. Spacerując po mieście, z pewnością natrafimy na miejscowy bazar, który zachwyca różnorodnością asortymentu, barwami i zapachami. Tylu gatunków ryb, a także rozmaitych przypraw i owoców, nie znajdziemy nigdzie na świecie.
W Manavgat znajdziemy kilka dobrych hoteli, a także bez problemu dostaniemy się w każdy zakątek Turcji. Będąc w tym ciekawym miejscu na wczasach, warto pamiętać o okolicznych miastach, które także skrywają wiele zabytków i tajemnic.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do strony TurcjaWczasy.net i artykułów zastrzeżone - Turcja Wczasy
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaWczasy.netMapa Turcji z podziałem na regiony. Sąsiedzi Turcji.

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

Piękne zdjęcia Turcji


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO