TurcjaWczasy.net :: KONTAKT ::
Wakacje w Turcji - profesjonalny serwis dla turystów


Wakacje Supermarket
  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Turcja dla dzieci i młodzieży


Turcja jest krajem bardzo otwartym na turystów. Z powodzeniem odnajdą się tutaj zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci i młodzież. Dla tych ostatnich biura podróży przygotowują już od wielu lat ofertę specjalnych wyjazdów w formie kolonii, która cieszy bardzo dużą popularnością. Kraj reklamuje się jako miejsce przyjazne do podróżowania z całą rodziną. Okazuje się to prawdą. Widać to przede wszystkim w hotelach, gdzie przygotowano specjalne oferty dla rodzin z dziećmi, a także dla grup przybywającej młodzieży. Dostępni są specjalni animatorzy organizujący wolny czas, a hotelowi rezydenci często proponują wycieczki oraz atrakcje, które wypełniają wolny czas.

Bezpieczeństwo, dzieci i młodzież w Turcji

Wysyłając swoje pociechy na wakacje do Turcji, uświadommy je przede wszystkim, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie na miejscu. Bardzo niebezpieczne jest słońce. Warto więc zadbać o to, aby zabrały one kremy do opalania z filtrem, odpowiednią odzież, nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne. Turcja jest krajem stosunkowo bezpiecznym. Rzadko zdarzają się tutaj kradzieże, jednak warto odpowiednio zadbać o swoje pieniądze, dokumenty i kosztowności. Większość z nich powinno pozostawiać się w hotelowym sejfie, a posiadane ze sobą na plaży powinny być pieczołowicie pilnowane przez przynajmniej jednego z towarzyszów podróży. W przypadku problemów zdrowotnych młodzież ma do dyspozycji dobrze rozwiniętą służbę zdrowia. Każdy kurort ma swoich lekarzy, a większe ośrodki specjalistyczne kliniki. Większość z nich uznaje ubezpieczenie, które wykupujmy zwykle pociechom przed wyjazdem do Turcji.

Najlepsze miejsca na wczasy w Turcji dla młodzieży, atrakcje

Młodzi ludzie wyjeżdżając na wczasy, myślą przede wszystkim o zabawie. Idealnymi miejscami w Turcji będą przystosowane do tego kurorty nadmorskie. Najchętniej odwiedzanymi przez młodzież miejscami są okolice Bodrum i Icmeler. Oba te obszary to przede wszystkim piaszczyste plaże oraz morze o lazurowej barwie. Młodzież może tutaj opalać się w gorącym słońcu i kąpać się w wodzie, której temperatura w lipcu i sierpniu sięga nawet 28◦C. Do dyspozycji sporty takie jak siatkówka plażowa, narty wodne, windsurfing. Młodzi ludzie często decydują się na nurkowanie. W okolicach Bodrum znajduje się kilka ośrodków oferujących możliwość nauki, jak i wyjazdów na rafy koralowe. Są one w tym regionie naprawdę bardzo piękne i wiele osób nie odmawia sobie możliwości ich obserwowania. Dla osób lubiących przypływa adrenaliny możliwość uprawiania kitesurfingu czy paralotniarstwa. Po zmierzchu, nadbrzeżne kluby tętnią życiem. Można wyjść na miasto i zabawić się razem ze znajomymi w klubach i dyskotekach. Pomyślmy nad wybraniem hotelu z opcją all inclusive, tak aby nasze pociechy nie musiały martwić się o problem wyżywienia.

Autor: Mariusz Cebula


Wszystkie prawa do strony TurcjaWczasy.net i artykułów zastrzeżone - Turcja Wczasy
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaWczasy.netMapa Turcji z podziałem na regiony. Sąsiedzi Turcji.

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

Piękne zdjęcia Turcji


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO