TurcjaWczasy.net :: KONTAKT ::
Wakacje w Turcji - profesjonalny serwis dla turystów


Wakacje Supermarket
  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Hotele i apartamenty Turcja


Turcja posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę hotelową. Nie jest to niczym nadzwyczajnym, gdyż kraj jest oblegany przez turystów, a największe wpływy do budżetu państwa pochodzą właśnie z turystyki. Jeśli wybieramy się na urlop do Turcji to staniemy przed dylematem dotyczącym miejsca noclegowego. Wiele zależy od tego jak dużo pieniędzy posiadamy oraz jaki komfort pobytu nas zadowoli. Największy wpływ na cenę noclegu będzie miało wyposażenie pokoju oraz lokalizacja ośrodka, który wybierzemy. Najdroższymi miejscami noclegowymi w Turcji są apartamenty zlokalizowane w pięciogwiazdkowych hotelach. Za dobę pobytu zapłacimy tutaj nawet kilkaset euro. W cenie otrzymamy jednak pełne wyżywienie oraz dostęp do takich atrakcji jak basen, sauna, jacuzzi czy gabinety SPA. Najdroższe hotele posiadają bardzo wysokiej klasy restauracje, drink bary, a często nawet prywatnych lekarzy. Wszystko jednak idzie w parze z ceną. Im lepszy standard i wyposażenie tym wyższa cena pobytu.

Hotele klasa średnia i niska

Jeśli nie stać nas na wygody i zadowala nas standard podobny do panującego w naszym mieszkaniu to idealnym rozwiązaniem będą hotele trzy lub czterogwiazdkowe. We wnętrzu hotelowych pokoi nie panuje przepych, jednak w standardzie otrzymamy klimatyzacje, lodówkę, a bardzo często telewizor. Hotele te są oblegane przez średnio zamożnych turystów i miejsca bardzo często trzeba rezerwować z wyprzedzeniem. We wnętrzu hotelu dostępna jest zwykle restauracja, a na zewnątrz basen z leżakami i parasolkami. Czas dla dzieci organizują stacjonujący tutaj animatorzy. Koszty noclegu w takim miejscu wahają się w granicach 50-80 euro.

Pensjonaty, kempingi i domy nauczyciela

Jeżeli wybieramy się na wakacje do Turcji we własnym zakresie i nie zależy nam na komforcie nocowania idealnym i bardzo tanim rozwiązaniem będą pensjonaty, kempingi i domy nauczyciela. Pierwsze dają nam możliwość poznania kultury oraz rodzimych mieszkańców Turcji. Oferują one standard podobny do hoteli opatrzonych jedną czy dwiema gwiazdkami. Cena noclegu w takich miejscach zależy przede wszystkim od lokalizacji i humoru właściciela. Cennik jest dosyć elastyczny. Dosyć ciekawym rozwiązaniem są kempingi. Standard wyposażenia jest ubogi a do dyspozycji jest kilka wspólnych łazienek z kabinami prysznicowymi. Rozwiązanie to polecane jest dla globtroterów, którym nie straszne są spartańskie warunki noclegowe. Na polach kempingowych można rozbić również namiot. Opłaty są wówczas jeszcze mniejsze, jednak komfort pobytu spada do 0. Trzeba pamiętać o pilnowaniu swoich kosztowności, bowiem w takich miejscach kradzieże są na porządku dziennym. Podobnie sytuacja ma się w domach nauczyciela. Pokoje są tutaj wieloosobowe i przypominają swoim wyposażeniem i klimatem polskie schroniska górskie. Ceny noclegów na kempingach i w domach nauczyciela to ok. 20 YTL.

Autor: Mariusz Cebula


Wszystkie prawa do strony TurcjaWczasy.net i artykułów zastrzeżone - Turcja Wczasy
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaWczasy.netMapa Turcji z podziałem na regiony. Sąsiedzi Turcji.

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

Piękne zdjęcia Turcji


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO