TurcjaWczasy.net :: KONTAKT ::
Wakacje w Turcji - profesjonalny serwis dla turystów


Wakacje Supermarket
  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Pogoda w Turcji w czerwcu - temperatury, czerwiec Turcja


Turcja zajmuje dość obszerny obszar, który jest zróżnicowany pod względem geograficznym i klimatycznym. Zatem w każdym z rejonów spotkamy się z innym klimatem, a co za tym idzie, ze specyficzną florą i fauną, charakterystyczną właśnie dla danego regionu. Choć temperatury w poszczególnych regionach i w określonych miesiącach różnią się od siebie, to jednak generalnie na wschodzie i północy kraju jest najchłodniej, a najcieplej w części centralnej i nad Morzem Śródziemnym. Najwięcej opadów występuje nad Morzem Czarnym. Właściwie nie wyodrębnia się tam pory deszczowej, tak jak w innych regionach, gdyż obfite opady są przez cały rok.

Pogoda w Turcji w czerwcu- czerwiec idealny miesiąc na urlop

Warto zaplanować swój urlop w Turcji właśnie na czerwiec. Przede wszystkim nie ma jeszcze nawału turystów, ceny są niższe niż w sezonie, który rozpoczyna się oficjalnie od lipca. Co jest najważniejsze dla wczasowiczów, to temperatury powietrza i wody, które w czerwcu są już wysokie i wynoszą około 30' C- temperatura powietrza i około 25' C- temperatura wody. Zatem bez większych przeszkód można opalać się na tureckich plażach, kapać w morzu i delektować się piękną pogodą. Powietrze jest jeszcze dosyć wilgotne, więc upały nie męczą tak jak w kolejnych miesiącach letnich.

Pogoda w Turcji w czerwcu- co zabrać ze sobą na urlop

Jak już wspomnieliśmy, temperatury w czerwcu są już stosunkowo wysokie, zatem należy zadbać o ochronę przeciwsłoneczną. Najlepiej jeszcze w kraju zakupić odpowiednie kremy, okulary, czapki i parasole. To wszystko przyda nam się podczas opalania, spacerów i zwiedzania. Pamiętajmy też o zabraniu ze sobą najpotrzebniejszych leków i środków opatrunkowych, gdyż nigdy nie wiadomo co wydarzy się na miejscu.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do strony TurcjaWczasy.net i artykułów zastrzeżone - Turcja Wczasy
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaWczasy.netMapa Turcji z podziałem na regiony. Sąsiedzi Turcji.

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

Piękne zdjęcia Turcji


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO