TurcjaWczasy.net :: KONTAKT ::
Wakacje w Turcji - profesjonalny serwis dla turystów


Wakacje Supermarket
  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Rozmowy telefoniczne z Turcji, Internet, koszt - jak tanio rozmawiać


Wakacje w ciepłym kraju takim jak Turcja są marzeniem każdego z nas. Gdy już wszystko zaplanujemy i wyjedziemy na te wyczekane wczasy, to dopiero na miejscu orientujemy się, że nawet nie zastanowiliśmy się jak będziemy kontaktować się z rodziną czy też z przyjaciółmi. W dobie telefonów komórkowych, internetu, na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, gdyż koszt takich połączeń krajowych jest naprawdę niewielka, a nawet często całkowicie darmowa. Jednak gdy znajdziemy się w Turcji, to sprawa przestaje już być tak oczywista.

Rozmowy telefoniczne z Turcji- jak tanio rozmawiać?

W Turcji sieć telefoniczna jest całkowicie sprywatyzowana, więc jak się można domyślać, jest też bardzo droga. Oczywiście jeżeli posiadamy telefon komórkowy i jeżeli złapiemy zasięg, to bez problemu połączymy się z rodziną z Polski. Stawki jednak są tutaj bardzo wysokie i najkorzystniej dzwonić jest z automatów telefonicznych tzw. budek. Znajdziemy je w każdym mieście, a w małych miejscowościach na pocztach, czy też w hotelach. Są zarówno takie na żetony, jak i na karty. Za kartę ze 100 impulsami, zapłacimy około 4 dolarów, a wystarczy to nam na około 4 minut rozmowy. W Turcji są też telefony z licznikiem, znajdziemy je głównie na pocztach, w hotelach czy w bankach. W nich dzwonimy bez karty, ale stawka naliczana nam jest od minuty rozmowy. Uwaga tutaj, bowiem każdy hotel czy też inna instytucja, mogą sobie doliczać swoje marże. Warto dzwonić w soboty, w niedzielę i w nocy, gdyż stawki za połączenia wówczas są niższe.

Jak tanio rozmawiać- Internet?

Nawet jeżeli do Turcji pojedziemy ze swoim laptopem, to raczej trudno będzie z niego korzystać, gdyż mało gdzie są stałe sieci internetowe. Oczywiście w hotelach jest zazwyczaj internet, jednak na zasadzie modemów, zatem prędkość dająca wiele do życzenia. Najczęściej też musimy za taką usługę zapłacić dodatkowo, więc rozmowy na bezpłatnych komunikatorach, też nie będą zupełnie darmowe. W wielu miastach są też kafejki internetowe, jednak także w nich brak stałego łącza.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do strony TurcjaWczasy.net i artykułów zastrzeżone - Turcja Wczasy
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaWczasy.netMapa Turcji z podziałem na regiony. Sąsiedzi Turcji.

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

Piękne zdjęcia Turcji


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO