TurcjaWczasy.net :: KONTAKT ::
Wakacje w Turcji - profesjonalny serwis dla turystów


Wakacje Supermarket
  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Side - pogoda, mapa, wczasy, atrakcje


Side to bardzo znane miasto w Turcji. Choć stosunkowo spokojne i kameralne, to jednak przyciąga wciąż rzesze turystów. Jego niepowtarzalność tkwi w wielu zabytkach, które zachwycają wszystkich bez wyjątku. Właśnie w tym mieście w czasach starożytnych, było centrum handlu niewolnikami. Zatem spotkamy się z wieloma ciekawymi i zaskakującymi opowieściami, o piratach, którzy często bywali w tych stronach.

Side- wczasy, atrakcje

Wybierając się do Side, należy pamiętać o tym, że najlepiej się tam poruszać pieszo. Nawet jeżeli mamy swój samochód, to w tym mieście na wiele nam się nie przyda, gdyż w większości panuje tam zakaz dla ruchu kołowego. W sumie dla turystów jest to dużym plusem, gdyż spacerując nie ominą żadnych ciekawych miejsc. Ponadto brak aut na ulicach sprawia, że jest to naprawdę urocze i spokojne miasteczko. Zabytki, które napotkamy w Side to:
-ruiny starożytnego rynku
-amfiteatr
-ruiny świątyń w porcie
-biblioteka i bazylika z czasów bizantyjskich.
Zwiedzając to przedziwne, antyczne miasteczko, należy pamiętać o tym, że bardzo często występują tam przerwy w dostawach elektryczności. Choć jednym to przeszkadza, to tak naprawdę dla turystów to kolejna atrakcja. Starożytne ruiny wieczorem, przy blaskach świec i latarek, to prawdziwa gratka.

Side- pogoda

W Side, podobnie jak w innych regionach Turcji panuje suchy klimat. Oczywiście w rejonach nadmorskich czuć lekką i orzeźwiającą bryzę, to sprawia, że nawet w upalne lato jest tam całkiem przyjemnie. Najwyższe temperatury występują tam w lipcu i w sierpniu, a najniższe w styczniu i lutym. Wiosna i jesień to idealne miesiące na wczasy w Side, gdyż temperatury pozwalają na kąpiele w morzu i na opalanie. Jednocześnie temperatury nie są na tyle wysokie, aby męczyć podczas zwiedzania.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do strony TurcjaWczasy.net i artykułów zastrzeżone - Turcja Wczasy
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaWczasy.netMapa Turcji z podziałem na regiony. Sąsiedzi Turcji.

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

Piękne zdjęcia Turcji


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO