TurcjaWczasy.net :: KONTAKT ::
Wakacje w Turcji - profesjonalny serwis dla turystów


Wakacje Supermarket
  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Spokojne miejsca na urlop w Turcji- Konakli i Bodrum


Turcja to urokliwe miejsce, które ma do zaoferowania turystom szereg atrakcji. Każdy zatem znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie. Miłośnicy zabaw i tłocznych miejsc, z całą pewnością będą dobrze się czuli w dużych i znanych kurortach, natomiast romantycy i spokojne dusze, docenią urok małych i spokojnych miejscowości, które choć mniejsze, to jednak mają również sporo do zaoferowania. Takimi ciekawymi miejscami, które są stosunkowo niewielkie i zarazem spokojne są Konakli i Bodrum. Zatem jeżeli ktoś preferuje zaciszne miejsca, bez zgiełku i tłumów turystów, powinien wybrać się właśnie tam na urlop.

Spokojne miejsca na urlop w Turcji- Konakli

Konakli to niewielkie miasteczko na Riwierze Tureckiej, jednak ma całkiem sporo do zaoferowania turystom. Miłośnicy windsurfingu i nurkowania znajdą tam idealne ku temu warunki, a wielbiciele jazdy konnej będą mogli pogalopować tam po plażach. Warto zobaczyć niezwykłą jaskinię Damala, która znajduje się na plaży Kleopatry. W owej jaskini zachwycą wszystkich różnokolorowe stalaktyty i stalagmity, a plaża zaskoczy idealną czystością. Ponadto znajdziemy tam ciekawe ruiny bizantyjskiego kościoła i czerwoną wieżę. Warto też wiedzieć, że nie tylko plaża Kleopatry zachwyca czystością, lecz wszystkie w tej okolicy.

Spokojne miejsca na urlop w Turcji- Bodrum

Choć Bodrum nie posiada w swojej ofercie wielu zabytków, to jednak stanowi doskonałą bazę wypadową do okolicznych miejscowości, które je posiadają. Ponadto w pobliżu znajduje się lotnisko, co też ułatwia znacznie dotarcie w to konkretnie miejsce. Bodrum posiada także piękne plaże z tajemniczymi zatoczkami, które dodają tej miejscowości unikalnego charakteru. Jest to miejsce gdzie nie ma wielu turystów, gdyż najczęściej zwiedzają okoliczne miejscowości, można zatem w spokoju rozkoszować się ciszą i pięknem otaczającej przyrody.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do strony TurcjaWczasy.net i artykułów zastrzeżone - Turcja Wczasy
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TurcjaWczasy.netMapa Turcji z podziałem na regiony. Sąsiedzi Turcji.

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

Piękne zdjęcia Turcji


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO